- Projekt OMEGA - 2024/2026
- Projekt grantowy ,, Korzenie i skrzydła: z historią ku przyszłości”
- TechEcoCulture Explorer
- Harmonia muzyki
- ABC Higieny Cyfrowej
- 1000-lecie Królestwa Polskiego
- Godzina dla MŁODYCH GŁÓW - 2024/2025
- Akademia Bezpiecznego Puchatka - 2024/2025
- Bezpieczna Kraina ENERGA-OPERATOR SA - 2024/2025
- Aktywny do Kwadratu 2024/2025
- WF z AWF - 2024/2025
- Aktywny AS
- Projekt edukacyjny - PRZYJAZNY TORNISTER - 2024/2025
- Empatyczna Klasa 2024/2025
- Zdrowo jem, więcej wiem 2024/2025
- Radosny uśmiech. Radosna przyszłość.
- Polak ma essę!
- Fundacja Anwil - Budujemy mosty- Wszyscy jesteśmy różni, ale równi
- Fundacja Anwil - Zielono nam -2023/2024
- Laboratoria Przyszłości - 2023
- Wakacje z Anwilem - 2021
- Świetlicowi odkrywcy
1000-lecie Królestwa Polskiego
Świętujemy z okazji 1000-lecia Królestwa Polskiego!
Przyjęliśmy zaproszenie Muzeum Historii Polski, Polskiego Towarzystwa Historycznego oraz Instytutu Historii i Archiwistyki UMK do udziału w projekcie pn. 1000-lecie Królestwa Polskiego.
Dołączyliśmy do wyjątkowego programu, który zabierze nas w podróż przez historię Polski!Nasza szkolna drużyna, pod opieką pani Karoliny Malkowskiej-Kiełpińskiej, będzie realizować ciekawe zadania w celu uczczenia tej ważnej rocznicy i zaangażowania całej społeczności szkolnej w jej obchody.
Program to świetna okazja, by lepiej poznać historię i rozwijać umiejętności współpracy.Na zakończenie projektu każda szkoła może zdobyć tytuł „Szkoły 1000-lecia”!
To nie tylko edukacja, ale także fantastyczna zabawa i szansa na spotkanie z innymi szkołami na gali finałowej w Muzeum Historii Polski w Warszawie.
Jakie zadania należy wykonać?
Trzy z nich są obowiązkowe. Oto one:
- Nagranie filmu z gratulacjami dla Bolesława Chrobrego
- Przygotowanie escape roomu lub gry terenowej lub gry planszowej
- Organizacja szkolnego dnia z królem Bolesławem ChrobrymMożna również zrealizować zadania dodatkowe, takie jak lekcja historii „Co przyniosła koronacja Bolesława Chrobrego?", organizacja debaty szkolnej czy konkursów na projekt banknotu lub monety.
Działamy !
#1000koronacjiBolesławaChrobrego #MHP #PTH #1000KrólestwaPolskiego
Nagranie filmu z gratulacjami dla Bolesława Chrobrego
Organizacja szkolnego dnia z królem Bolesławem Chrobrym.
Turniej Rycerski klas 4-7 o tytuł "Mistrza Honorowych Starć"!
21 marca 2025 r. odbył się Turniej Rycerski na cześć króla Bolesława Chrobrego. Uczniowie naszej szkoły rywalizowali w siedmiu konkurencjach. Rozpoczęliśmy od prezentacji „rodów klasowych” – zadaniem młodzieży było przygotowanie herbu klasowego, który miał odzwierciedlać charakterystyczną cechę danej klasy. Efekty przerosły najśmielsze oczekiwania – uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością.
Następnie odbyły się kolejne konkurencje: przeciąganie liny, skoki w workach, jazda konna oraz strzelanie z łuku. Obserwatorzy wydarzenia, czyli król i królowa, przecierali oczy ze zdumienia – jakby SP2 przeniosła się wprost do średniowiecza! Uczniowie imponowali nie tylko zaangażowaniem, ale także wiedzą historyczną, a ich stroje rodem z epoki królów zachwyciły wszystkich obecnych.
Turniej Rycerski nie mogli jednak wygrać wszyscy. Po podliczeniu punktów i ocenie zadania dodatkowego- krzyżówki- Komisja Turniejowa ogłosiła wyniki. Złoty medal zdobyła klasa 6d, srebrny medal przypadł klasie 7c, a brązowy medal trafił do klasy 5c. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy! Dzień z Bolesławem Chrobrym uznajemy za wyjątkowy i niezwykle udany.
25Podsumowanie konkursu "Polscy królowie – od Bolesława Chrobrego do Stanisława Augusta Poniatowskiego".
Szkolny konkurs plastyczny dla klas 4-6, organizowany w ramach realizacji projektu "1000-lecie Królestwa Polskiego", cieszył się dużym zainteresowaniem. Zadaniem uczniów było przygotowanie pracy plastycznej pt. "Polscy królowie – od Bolesława Chrobrego do Stanisława Augusta Poniatowskiego". Prace zaskoczyły pomysłowością i talentem uczestników. Komisja konkursowa Grupy Projektowej wraz z koordynatorem wyłoniła laureatów oraz wyróżnionych. Pierwsze miejsce zajął Tymoteusz Żegocki z kl. 5d, drugie miejsce – Nadia Leśnik z kl. 5b oraz trzecie – Eryk Kostrzewski z kl. 6a. Na wyróżnienie zasłużyły również prace: Gabriela Strzeleckiego ( kl. 4d), Oliwii Malinowskiej ( kl.4d) i Liwii Stawickiej ( kl. 4b).
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za zaangażowanie!
3